SEKRETAR IVANIŠEVIĆ U RADNOJ POSETI REPUBLICI SLOVENIJI

Delegacija Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam, koju predvodi pokrajinski sekretar za privredu i turizam dr Nenad Ivanišević, boravi u radnoj poseti Ljubljani, u Republici Sloveniji, povodom učešća na 36. Međunarodnom sajmu turizma i kampinga „Alpe–Adria”. Reč je o najvećoj sajamskoj manifestaciji u oblasti turizma u Sloveniji.

Na Sajmu učestvuju turistički delatnici i lokalne turističke organizacije sa teritorije AP Vojvodine, kao i Novosadski sajam, Nacionalni park „Fruška gora” i turističke organizacije Novog Pazara i Trstenika. Nosilac nastupa je Turistička organizacija Vojvodine, uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam.

Delegacija je, zajedno sa predstavnicima Ambasade Republike Srbije u Republici Sloveniji i učesnicima Sajma, prisustvovala svečanom otvaranju, kao i predstavljanju turističke privrede AP Vojvodine na paviljonu TOV-a i resornog sekretarijata.

Otvarajući paviljon Vojvodine, sekretar Ivanišević istakao je značaj učešća na ovakvim manifestacijama radi predstavljanja turističkih potencijala naše pokrajine na inostranim tržištima.

„Raspoložemo kvalitetnom turističkom infrastrukturom i verujem da se na sajmovima u Ljubljani i Beču, kao i predstojećem u Beogradu predstavljamo na pravi način. Ovo je nastavak snažne regionalne kampanje sa ciljem boljeg predstavljanja AP Vojvodine, posebno imajući u vidu značaj gostiju iz regiona”, istakao je Ivanišević.

On je dodao da je ovaj sajam drugi po veličini u regionu, odmah posle Međunarodnog sajma turizma u Beogradu, te da će Sekretarijat i ubuduće, u saradnji sa relevantnim institucijama, organizovati nastupe na značajnim turističkim manifestacijama.

Direktorka Turističke organizacije Vojvodine Jasmina Beljan Iskrin istakla je da će prezentacija postojećih i novih turističkih kapaciteta i sadržaja doprineti boljoj poziciji Vojvodine na regionalnom turističkom tržištu i većoj vidljivosti njenih potencijala.

Na Sajmu „Alpe–Adria” predstavljaju se turističke destinacije, agencije i hoteli, uz prisustvo velikog broja poslovnih posetilaca, pre svega ljubitelja aktivnog odmora, kampinga i cikloturizma.

Sekretar Ivanišević i članovi delegacije sastali su se danas i sa predstavnicima Ambasade Republike Srbije u Republici Sloveniji. Tom prilikom razgovarali su o unapređenju regionalne saradnje u oblasti turizma i jačanju vidljivosti AP Vojvodine na turističkom tržištu Slovenije i regiona, u okviru nove regionalne turističke kampanje koju zajednički sprovode Pokrajinski sekretarijat i Turistička organizacija Vojvodine.

Prijemu u Ambasadi prisustvovala je i direktorka Turističke organizacije Vojvodine, a tom prilikom dogovorena je zajednička organizacija predstavljanja turizma AP Vojvodine tokom jeseni, uz podršku Ambasade Srbije u Ljubljani, radi uspešnijeg povezivanja lokalnih turističkih organizacija i delatnika u sektoru turizma i usluga.

POVEZANE VESTI

TVOJ GRAD

TVOJ RADIO

HIT ZA HITOM

© 2025 RTI FM. Sva prava zadržana.