GRADONAČELNIK MIĆIN I AMBASADOR ČEŠKE JAN BONDI ODRŽALI SASTANAK U GRADSKOJ KUĆI

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin primio je u Gradskoj kući ambasadora Češke u Republici Srbiji Nj.E. Jana Bondija kojem je ovo prva zvanična poseta Novom Sadu.

 

Mićin je tokom razgovora istakao da je Novi Sad IT centar regiona i da kao Evropska prestonica mladih 2019. i Evropska prestonica kulture 2022, i kandidat za Evropski grad sporta 2026, predstavlja grad sa izuzetnim potencijalima za saradnju sa gradovima iz Češke.

 

Tokom razgovora, bilo je reči o mogućnostima unapređenja saradnje u oblasti obrazovanja, i jačanja ekonomske saradnje putem trgovinske razmene, investicija i poljoprivrede, kulture, sporta i obrazovanja.

 

Mićin i Bondi su se saglasili da saradnja omogućava zajednički rast, optimizaciju resursa, razmenu znanja, ideja i tehnoloških rešenja i povećava konkurentnost gradova, omogućavajući im da privuku više investicija, ostvare ubrzani privredni razvoj i kontinuirani rast ekonomskog standarda građana.

POVEZANE VESTI

TVOJ GRAD

TVOJ RADIO

HIT ZA HITOM

© 2025 RTI FM. Sva prava zadržana.